Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’dan Dikkat Çeken Açıklamalar

Doğan, Trabzon’da Fenerbahçe maçlarının her zaman büyük önem taşıdığını belirtti. Şu anda kulübün hedefinin ligi 3’üncü sırada bitirmek ve kupayı kazanmak olduğunu vurguladı. Taraftarlarına seslenirken, maça 40 bin kişiyle destek vermelerini istedi ve birlikte hücum ve savunma yaparak sahada güçlerini göstermelerini rica etti.
TRABZONSPOR BAŞKANIN’DAN FENERBAHÇEYE CEVAPFenerbahçe tarafından yapılan açıklamalara da yanıt veren Doğan, Ali Koç’un sözlerinin ardından fazla söylenecek bir şey kalmadığını ifade etti. Kendisinin tamamen Pazar günü alınacak 3 puana odaklandığını belirterek, aralarında herhangi bir problem olmadığını ve gerekli açıklamaların kendilerine yapıldığını belirtti. Şu an itibarıyla herhangi bir gerginlik olmadığını vurguladı.
“TRABZONSPOR ANADOLU TAKIMLARININ SESİ OLACAK”Konuşmasında hakem hatalarına da değinen Doğan, özellikle Anadolu takımlarının maçlarında yaşanan hakem hatalarının önemli olduğunu dile getirdi. Trabzonspor’un her zaman Anadolu takımlarının sesi olacağını ve federasyonun bu durumlara çözüm bulması gerektiğini söyledi. Yıllardır bu sorunun çözülememesinin önemli bir problem olduğunu belirtti ve bundan sonra benzer hataların yaşanmamasını umduğunu dile getirdi.
“HAKEM HATALARI SİSTEMSEL”Yabancı hakemler konusunda da görüşlerini paylaşan Doğan, hakem hatalarının temelde sistemsel sorunlardan kaynaklandığını ifade etti. Yıllardır hakemlerin değiştiğini ancak hataların bitmediğini dile getirdi. Hakemlerin değerlendirilmesi konusunda yaşanan farklı sıkıntılara dikkat çekti ve VAR kontrolünün hala oturtulamadığını belirtti. Yazılı kurallara rağmen birçok maçta farklı noktalarda VAR’ın devreye girdiğini veya girmediğini söyledi. Adaletin sağlanmadığı yerde yöneticilerin konuşup haklarını savunması gerektiğini vurguladı. Özellikle İstanbul’da en ufak pozisyonlarda VAR’ın devreye girdiğini ancak Trabzon’da bile ciddi pozisyonlarda bu sistemin işlemediğini belirtti. Bu durumun bir standarda bağlanması gerektiğini dile getirdi ve adaletin sağlanması için mücadele etmek gerektiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir