Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyıktan Açılışa Tepki

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, düzenlemenin sürdürülmesinden itibaren çalışmaları anlatarak, liman bölgelerinin düzenliliğini ve çevre korumasını önlemek için çaba sarf edildiğini belirtti. Bıyık, 2019 yılında göreve geldiklerinde limandaki yasadışı çöp ve hafriyat dökümüyle karşılaştılar ve bu durumda müdahalenin devam ettiğini ifade etti. Ancak düzenlemenin ertelenmesine davet edilmemesinin kendisini üzdüğünü dile getirdi.
TRABZON YOMRA BELEDİYE BAŞKANI: “ONCA EMEĞE RAĞMEN AÇILIŞA DAVET EDİLMEDİM”Trabzon Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, limanların tahkimatının yapıldığını, çöplerin temizlendiğini ve tarımla kaplandığını, hedeflerinin bir kent ormanı oluşturmak olduğunu söyledi. Başkan Bıyık sözlerine şu ifadeleriyle devam etti, “Hedefimiz burada Yomra’ya bir orman kazandırmaktı. Denizin kenarında bir kent ormanı kurmak istiyorduk. Orman Bölge Müdürlüğü ile ağaçlandırmasını da yaptık. Ancak alanın alt katmanlarındaki çöpler nedeniyle buranın ormana dönüşemeyeceğini tecrübe ettik. Sonrasında bizatihi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na gittim. Burada bir rekreasyon alanı yapılmasını Yomra halkı adına rica ettim. Sayın Zorluoğlu şahidimdir. Talebimize olumlu yanıt vererek park yapımı için çalışmaları başlattılar. Bizde Yomra Belediyesi olarak gerekli desteği verdik. Bugün buradaki parkın açılışı yapılmış. Yomra Belediye Başkanı olarak, bu alanın Yomra’ya kazandırılması için verdiğim onca emeğe rağmen açılış programına davet edilmedim. Konuyu, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsunlar tüm Yomralılar’ın vicdanına bırakıyorum.”
“’PARK YAPTIK’ DİYE HİZMETE AÇTILAR”Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Orada Yomra Belediyesi olarak yaptığımız tahkimatın bugünkü maliyeti 5 milyon TL’dir. Buna rağmen açılışa ilçenin belediye başkanını davet etmediler. Sırf seçim öncesi açılışı yapabilmek için projenin dışına çıkarak; wc’si, kafesi, mescidi olmayan bir yapıyı ‘park yaptık’ diye hizmete açtılar” diye konuştu.  
Bıyık ayrıca, Yomra’nın merkez hükümetten beklediği performansları ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu’nun bu tür işlerle uğraşmasını sağlayarak, yerel yönetim projelerinin hayatta kalmayı önemsediğini vurguladı.
TRABZON YOMRA BELEDİYE BAŞKANI: “GÖREV SÜREM BOYUNCA KİMSENİN HAKKINI YEMEDİM”Başkan Mustafa Bıyık “Sayın Karaismaoglu, ne hikmetse merkezi hükümetin Yomra’daki işleri ile ilgilenmektense bizim projelerimizin açılışını yapmayı, bizim afişlerimizi indirmeyi tercih etmektedir” dedi ve ifadelerini şu sözleriyle tamamladı “Görev sürem boyunca kimsenin yaptığı işi sahiplenip hakkını yemedim. Kim ilçemize bir çivi çaksa teşekkür ettim. Lâkin kimseye de hakkımı yedirmeyeceğimi ifade etmek isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir